top of page

13 Nis Çar

|

Beyoğlu

NETWORKING: METAVERSE'E YOLCULUK

Networking etkinlik serimizin bu seferki konuğu "Metaverse'e Yolculuk" başlığı ile XR Masters Kurucusu Ali C. Hantal olacak.

Registration is closed
See other events
NETWORKING: METAVERSE'E YOLCULUK
NETWORKING: METAVERSE'E YOLCULUK

Zaman ve Yer

13 Nis 2022 19:30

Beyoğlu, Tomtom, İstiklal Cd. No:181, 34433 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Detaylı Fiyat Bilgisi

13 Nisan Çarşamba günü KoçPera'da gerçekleşecek olan etkinliğimize bekliyoruz.

- Metaverse Nedir? Ne Değildir? - AR Cloud Nedir? - Standartların ve Protokollerin Önemi. - Neden açık ve birbiriyle çalışabilen Metaverse' e ihtiyacımız var? Ve bunun için ne yapabiliriz? - Open AR Cloud Derneği' nin misyonu nedir?

Ali C. Hantal Kimdir?

XR Masters Kurucusu, OnSiteViewer kurucu ortağı, Open AR Cloud (OARC) Senior Test Bed Koordinatörü, Augmented World Expo (AWE) Nite İstanbul Organizatörü, DEİK/DTİK Dünya İş Konseyi Kuzey Amerika Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye'nin ilk Metaverse Derneği'nin Kurucu Üyesidir . Bir seri girişimci ve teknoloji sevdalısı olan Hantal'ın 1999 yılında Amerika' da MBA eğitimi aldığı sırada okul arkadaşları ile birlikte kurduğu Mezun.com çok kısa bir sürede Amerika'da Eğitim ve Yaşam hakkında bilgi almak isteyenlerin tek durak noktası olmayı başardı. Amerikan Büyükelçiliği dahil bir çok güvenilir kurumun sitelerinde kaynak olarak Mezun.com'u göstermesiyle pazardaki en güvenilir ve itibarlı portal olmayı başaran firma, 2004 yılında Baltimore-Washington DC Metropolitan Bölgesi'nde en hızlı büyüyen şirket seçildi. Aynı yıl ismini Mezun Group olarak değiştirdi. Group ilk önce MezunÇiçek.com ve 444çiçek.com markalarından daha sonra da MezunCallingcard.com markasından exit etti.

2013 yılında Silikon Vadisi'ne taşınan Hantal 2015 yılında XR Masters şirketini kurdu. Genç firma, 2016 yılında Microsoft Hololens karma gerçeklik gözlükleri için uygulama geliştiren ilk firmalardan biri oldu.Bu sayede Microsoft, IBM, Ernst & Young, Turkcell, Koç Sistem ve EnerjiSA gibi global firmaların AR-GE ekipleriyle birlikte karma gerçeklik projelerinde çalışma fırsatı buldu.

2019 yılından beri kendi Metaverse Content Management Platform' unu geliştiren ekip dünyadaki ilk ve tek Open Geospatial Consortium (OGC) 'Geopose' standartlarına uyumlu AR Bulutu Tabanlı Metaverse Mobil Uygulamasını geliştirdi. Hantal'ın bir başka yatırımı ise Norveç'te hayata geçen ve 5G altyapısı üzerinde foto-realistik Metaverse teknolojileri geliştirenOnSiteViewer firması.

1992'de Nişantaşı Işik Lisesi'ni bitirdikten sonra 1997'de Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Hantal 1999 yılında University of Baltimore'da MBA eğitimini tamamlamıştır.

Bu etkinliği paylaş

bottom of page