top of page
koç ailem logo.jpg

Ayrıcalıkları KUMED'lileri Bekliyor!

KUMED-mailing_03.png

KUMED ailesini, KoçAilem imkanlarıyla buluşturmanın sevincini ve gurunu yaşıyoruz!

Bu ayrıcalıklı dünyanın bir parçası olmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

Bütün üyelerimizi bekliyoruz.

Sevgili KUMED'liler, KoçAilem'li olmak için;

 • Öncelikle Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği üyesi olduğunuzdan ve derneğe herhangi bir aidat borcunuzun olmadığından emin olunuz. KÜME üzerinden üyeliğinizi kontrol etmek için tıklayın!

 • 1 Haziran 2022'den itibaren kocailem.com sitesinden veya KoçAilem mobil uygulaması üzerinden Üye Ol'a tıklayın. Temel Bilgiler'den başlayarak  bilgilerinizi girip başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Üyelik Tipi arasından MEZUN'u seçmeniz gerekiyor. Ardından Şirket adı olarak Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği'ni seçmelisiniz. Yönergeleri takip ederek güncel mezuniyet ve kişisel bilgilerinizi girdikten sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ad, soyad vb. değişiklikler varsa güncel ve resmi olan kimlik bilgilerinizle başvurunuzu yapmalısınız. Bu tarz önemli bilgileri kume.ku.edu.tr mezun veritabanımızdaki kendi profilinizde de güncellemenizi rica ederiz.

 • Başvurunuz tamamlandıktan sonra KUMED yönetici paneline düşecektir. KUMED üyeliğiniz ve dernek aidat borcunuzun olmadığı teyit edildikten ve KoçAilem 2024 aidat bedelinin 6 aylık olan tutarı ödemenizin ardından KoçAilem üyeliğiniz 6 aylık olmak üzere yılda iki defa onaylanacaktır. Dernek üyesi değilseniz veya aidat borcunuz varsa size bilgilendirme ayrıca yapılacaktır.  Kume.ku.edu.tr üzerinden dernek üyeliğinizi ve aidat durumunuzu kontrol edebilirsiniz. 

 • Dernek üyeliğinizi tamamlamanızla birlikte 2024 yılı KoçAilem Ayrıcalık Programı'nın ikinci 6 aylık aidat bedeli olan 650₺'yi ödemeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için KoçAilem 2024 Ödemesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ödeme yapmak için ise lütfen tıklayın.

 • Önceden KoçAilem üyeliğiniz varsa ve şu an pasifse "sistemde üyeliğiniz bulunmaktadır" diye uyarı alırsınız.  Eski üyeliğinizi tekrar aktif etmek için KoçAilem 444 0 447'yi arayarak iletişime geçebilirsiniz. Eski üyeler için KoçAilem Çağrı Merkezi, KUMED’den onay alacaktır. Yukarıda bahsedilen ödemelerinizi tamamladıktan sonra üyeliğiniz onaylanacak ve KoçAilem tarafından aktif edilecektir. Ayrıca üyelik süreciniz ile ilgili her türlü bilgi ve yardım için 444 0 447'yi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Üyeliğiniz aktif olduktan sonra YapıKredi/KoçAilem tarafından aranacak, KoçAilem üyeliğinizin başladığı bilgisi verilecek ve KoçAilem kart talebiniz alınacaktır. 

 • Sürecinizi hızlandırmak için  bu aramayı beklemeden de kocailem.com veya KoçAilem mobil üzerinden üye girişi yapmayı deneyebilir, üyelik girişi yapabildiğinizi gördükten sonra YapıKredi internet, mobil veya şube üzerinden KoçAilem kart talebinde bulunabilirsiniz. KoçAilem veya Yapı Kredi Bankası'nı arayarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz.

​   Önemli Not:

 • *2022 yılı KoçAilem yıllık üyelik bedelinin tamamı dernek üyeleri için ilk yıl hediyesi olarak, 2023 yılında ise üyelik bedelinin yarısı KUMED tarafından karşılanmıştır.

 • **2024 yılında ise üyelik bedeli KoçAilem üyesi olan veya olmak isteyen dernek üyelerimiz tarafından ödenecektir. Üyelerimizin yatırması gereken KoçAilem ikinci 6 aylık bedel 650₺'dir.

 • ***2024 KoçAilem üyelik bedeli KoçAilem tarafından belirlenmiştir. Öngörülemeyen ekonomik koşullar sebebiyle 2024 yılının kart bedeli ödemeleri 6 aylık dönemler halinde tahsil edilecektir. Kalan altı ay içinse KoçAilem tarafından belirlenen katkı bedeli tutarının üyelerimiz tarafından tekrar talep edilecektir. İkinci altı aylık ödeme tutarı ile ilgili bilgilendirme üyelerimiz ile paylaşılacaktır.

 • ****Koç Grubu şirketlerinde çalışmayan ve KoçAilem üyesi olmak isteyen Koç Üniversitesi mezunlarının KoçAilem sistemine girebilmesi için KUMED üyeliği zorunludur.

bottom of page